[pusty]
[brak]

wyszukiwanie zaawansowane

wybierz styl dywanu
Informacje
Masz pytania

Obsługa sklepu internetowego
kom.: 604-22-11-69
tel.: (022) 355-31-84
e-mail: info@dywany.net

Sklep Warszawa - Marki
kom.: 888-38-29-08
tel./fax: (022) 355-31-85
e-mail: warszawa@dywany.net

wybieramy wlaściwy dywan

Odpowiednia kompozycja mebli i dywanów pozwoli na wyróżnienie urody tych pierwszych, z kolei podporządkowanie przestrzeni agresywnym deseniom na podłodze zdominuje wnętrze.

Ciepło, zimno

Dobierając zestawienia kolorystyczne tkanin naszego dywanu oraz mebli kierujemy się zasadą kontrastów lub podobieństwa. Dla przypadku pierwszego kompozycja charakteryzuje się łączeniem barw z różnych skrajów tonacji (np. ciepłej żółci i zimnego błękitu), ciemnych i jasnych (biały-czerwony, biały-czarny). W drugim przypadku chcemy, aby kolorystyka dywanu, ścian i obić była podobna. Wybieramy barwy ciepłe (w pokoju z żółtymi ścianami ustawiamy pomarańczową kanapę, a na podłodze układamy korolowy dywan) lub dla tych, którzy wolą zimną tonację polecamy zestawienie takie: białe ściany, ciemnoniebieska kanapa i jasno-błękitny dywan.

Dobrze dopasowane dywany potrafią podkreślić urodę naszej podłogi, pomogą w zaznaczeniu podziałów wnętrza, wyodrębnią miejsce do spania, odpoczynku oraz pracy. W ten sposób pomieszczenia mogą być bardziej wielofunkcyjne.

Dzielenie przestrzeni odbywa się już w momencie położenia miękkiego dywanu na twardą podłogę. Miękkie dywany kojarzą nam sie z strefą odpoczynku. W ten sposób można w pokoju dziennym wydzielić mały kącik wypoczynkowy poprzez ustawienie kanapy, foteli na dywanie pozostawiając resztę podłogi bez pokrycia.

Zakup nowego dywanu wnosi nowe życie do domu

Nowy dywan może całkowicie zmienić wygląd pomieszczenia. Jego funkcją jest podkreślenie urody zadbanej podłogi, pod warunkiem że nie zajmuje on większości powierzchni. Dywan nie może zajmować całej podłogi, ponieważ traci on wtedy swój cały urok.

Warto kupować do pokoju dywany, które będą dobrze komponować się z posiadanymi już meblami: krzesłami, fotelami, sofami oraz innymi.

Zwróć uwagę na to jaki motyw dywanu wybierasz, ponieważ kolor oraz motywu dekoracyjny powinien pasować do obić mebli towarzyszących. Dywany nie mogą istnieć same dla siebie, nawet gdy posiadają bardzo ciekawy wzór. Ich urodę można dostrzec tylko wtedy, gdy będą w odpowiednim związku z architekturą wnętrza. Jeżeli posiadasz pokój nowoczesny, nie wybieraj dywanu o tradycyjnych wzorach. I odwrotnie - tkanina w agresywny geometryczny wzór i o ciekawej kolorystyce może razić we wnętrzu z meblami zabytkowymi.

Zachowaj jedność stylu

Tkaniny mogą zdobić nie tylko podłogi, ale również ściany. Są to maty, różne kompozycje obrazów wykonane z filcu, jak również zawieszane lub przyklejane na ścianę dywany.

Aranżacja wnętrz to trudne zadanie w którym należy spojrzeć na wszystkie elementy pomieszczenia jako jedną kompozycję w całości. Warto wychwycić w tym wszystkim pewną równowagę między poszczególnymi elementami wyposażenia.

Poszukiwanie nowych motywów dekoracyjnych związane jest ze strukturą materiału, z którego zrobione są dywany. Stosuje się aplikacje, wszywane wstawki z materiału o odmiennej fakturze, pikowania, wydobywa głębokość gładkich tworzyw, np. materiałów skóropodobnych czy filcu. Z kolei puchate dywany mają nierówną wysokość - nierówne nitki tworzą desenie dekoracyjne na całej szerokości lub tylko wypukłe wzorki. Kształt dywanów zależy od motywu dekoracyjnego (modne są kształty geometryczne), np. małe i większe kwadraty wpisane w olbrzymi kwadrat. Modne są modułowe kompozycje - kwadraty, koła, graficzne układy linii.

 
Płatności