[pusty]
[brak]

wyszukiwanie zaawansowane

wybierz styl dywanu
Informacje
Masz pytania

Obsługa sklepu internetowego
kom.: 604-22-11-69
tel.: (022) 355-31-84
e-mail: info@dywany.net

Sklep Warszawa - Marki
kom.: 888-38-29-08
tel./fax: (022) 355-31-85
e-mail: warszawa@dywany.net

sposób użytkowania

Odkurzanie

Właściwe odkurzanie jest kluczowym elementem w konserwacji dywanu, zarówno wełnianego, jak i z włókien syntetycznych. Do regularnego czyszczenia dywanów z runem ciętym zaleca się użycie odkurzacza lub trzepanie trzepaczką. W wyrobach o okrywie runowej ciętej i strzyżonej występuje zjawisko wychodzenia luźnych włókien z powierzchni użytkowej, niepokojące nabywców szczególnie w początkowym okresie użytkowania. Jest to cecha charakterystyczna wyrobów z runem ciętym. Zjawisku ulega jedynie niewielki procent masy runa. Aby skrócić okres "kurzenia się", zaleca się od początku użytkowania - częste i staranne odkurzanie dywanu odkurzaczem.

Czyszczenie na mokro

Dopuszcza się tylko metodą szamponowania, zabezpieczającą dywan przed przemoczeniem. Najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy, korzystającej ze sprawdzonych środków. Przy odświeżaniu zabrudzonego dywanu w warunkach domowych, należy zastosować dostępne na rynku środki i postępować zgodnie z zaleceniami producenta:

  • zawsze przed szamponowaniem - dywan należy dokładnie odkurzyć
  • nie wolno podczas czyszczenia dopuścić się do jego przemoczenia.
  • jeśli zalecane jest szamponowanie, a następnie usuwanie tłustych plam przy użyciu odpowiednich rozpuszczalników
    - to po szamponowaniu należy najpierw pozostawić dywan do wyschnięcia.
  • mokry wyrób należy suszyć tylko w pozycji poziomej, w temperaturze pokojowej.


Zalecenia specjalne

Nie dopuszczać do silnego zabrudzenia. Chronić dywan przed wilgocią i zamoczeniem. Unikać zagnieceń i załamań. Do usuwania plam stosować preparaty handlowe po uprzednim sprawdzeniu, czy nie uszkadzają one włókien, wybarwień, podklejenia spodu.

Usuwanie plam i zabrudzeń

Podstawową zasadą jest natychmiastowe działanie, które decyduje o skuteczności usunięcia zabrudzenia. Rozlane na dywan płyny należy szybko zebrać bibułą lub tkaniną, natomiast inne zabrudzenia usuwać delikatnie nożem lub łyżką. Plamy należy czyścić zawsze od jej krawędzi ku środkowi.
Nie trzeć plamy, tarcie powiększa plamę i zniekształca runo.

Jednorazowo należy stosować niewielkie ilości środka czyszczącego, aby nie przemoczyć dywanu. W celu uniknięcia tworzenia się zacieków, kontury plamy należy posypać talkiem lub mąką ziemniaczaną. W przypadku plam z błota najpierw trzeba poczekać aż wyschną, a następnie odkurzyć odkurzaczem.

 
Płatności