Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /blog/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5517
Dywan – modny dodatek czy relikt przeszłości? | Blog Dywany.net
Zaznacz stronę

Często spotykamy się z opinią, że dywany to przeżytek poprzedniej epoki. Ludzie pytają „czy ktoś jeszcze dzisiaj kupuje dywany? ” . Takie myślenie to nic bardziej mylnego.

Branża wyposażenia wnętrz rzeczywiście bardzo zmieniła się na przełomie ostatnich lat. To co kiedyś było modne dzisiaj może być zwykłym „obciachem”. W naszej pamięci pozostają ściany obite drewnianymi deskami czyli w tzw. „boazerii”, skóra z nutrii na podłodze czy dywan zawieszony na ścianie, który miał być jego ozdobą. Dzisiaj  dominują nowoczesne i praktyczne rozwiązania, które mają ułatwić nam życie a przy tym wyglądać estetycznie i dawać nam poczucie ciepła i bezpieczeństwa. Równie dużo zmieniło się jeżeli chodzi o podłogi. Brzydkie, wysłużone wykładziny typu lentex zastąpiliśmy praktycznymi i przyjemnymi dla oka parkietami czy kafelkami. Nie są więc już potrzebne ogromne dywany, które dawniej „przykrywały biedę” a dywan stanowi dzisiaj dodatek podkreślający piękno podłogi i nadaje ciepła wnętrzu. Projektanci wnętrz są w tej kwestii zgodni – podłoga bez dywanu jest jak ciastko bez kremu. To właśnie dywan nadaje pomieszczeniu charakteru. Nie bez znaczenia są również jego praktyczne zalety – dywan jest ciepły, przyjemny i miękki dla stopy, wycisza pomieszczenie. Nowy dywan to również nowe wnętrze – tak niewielkim kosztem i bardzo szybko możemy odświeżyć od czasu do czasu wygląd pokoju. Odpowiedź na pytanie – czy dać dywan do pokoju? – brzmi więc zdecydowanie TAK.